Czy Joga pozwoli rozbudować mięśnie?

Wielu ludzi zastanawia się czy pozycje za pośrednictwem których uprawia się aktywną jogę, pozwolą na rozbudowanie mięśni. Jest to jedno z pierwszych pytań, które przychodzi na myśl nowym adeptom jogi. Z całą pewnością przyciąga nas ogromna ilość zalet, która płynie z praktyk jogi. Jednak większość z nas nie jest w stanie zrezygnować z idei posiadania muskularnej sylwetki. W idealnym świecie z całą pewnością nie musielibyśmy uczęszczać na siłownię w celu przerzucania kilogramów żelastwa z miejsca na miejsce. Nasze praktyki jogi w pełni zapewniłyby naszej sylwetce, to czego od niej oczekujemy.

Warto na samym początku zaznaczyć, że tak długo jak ćwiczysz za pośrednictwem technik jogi, proces rozwoju mięśni jest nieunikniony. Jednakże warto poszerzyć swoją świadomość i zrozumieć, w jaki sposób poszczególne procesy rozbudowy masy mięśniowej są aktywowane przez techniki jogi. Zatem jak maksymalizować wzrost mięśni w docelowych obszarach podczas praktykowania jogi?

  • Zdefiniuj, które z pozycji jogi są w stanie skutecznie rozbudować interesujące cie partie mięśniowe, a następnie zaplanuj serię z udziałem kilku z nich. Dla każdej poszczególnej partii mięśni zacznij od najłatwiejszych pozycji i skończ trening na najtrudniejszych.
  • Wdrażaj w praktyki regularne sekwencje vinyasa, aby zwiększyć wydolność i wytrzymałość swojego organizmu.

Nie istnieje coś takiego jak wyspecjalizowana joga dla mięśni. Warto jednak wiedzieć o tym, że istnieje ogromna ilość świetnych pozycji jogi, które można wykorzystać w tym właśnie celu. Jeżeli chcesz uzyskać jak największy efekt anaboliczny, celuj w duże partie mięśniowe za pośrednictwem odpowiednich ćwiczeń:

Nic tak nie przyspieszy wzrostu mięśni jak pozycja krzesła. Największe z mięśni w naszym ciele znajdują się na nogach. Utrzymuj przez długi czas solidną pozę krzesła, a zaangażujesz wiele partii mięśniowych na raz, pobudzając swoją masę do wzrostu. Podczas trenowania pozy krzesła wyćwiczysz swoje uda, łydki, a nawet pośladki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *