Praniczne jedzenie

Istotnym elementem życia w zgodzie ze sobą jest dostarczanie organizmowi odpowiedniego paliwa, dzięki któremu zapewnimy mu optymalną pracę. Jogini wyjaśniają, że aby wybrać odpowiedni rodzaj paliwa dla maszyny w postaci naszego ciała, musimy wiedzieć jakim rodzajem maszyny jesteśmy. Joga porusza wiele aspektów witalności i zdrowia. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie zamieniać jedzenia w religię. Należy po prostu jeść rozsądnie.

Prawidłowe odżywianie jest ważnym aspektem zdrowia. Jeśli interesuje cię dobre samopoczucie, musisz upewnić się, że jedzenie, które jesz jest zawsze świeże. Przeciętne gotowe produkty lub mrożonki są przygotowywane nawet na kilka miesięcy przed ich spożyciem. W kulturze jogicznej spożywane jedzenie zazwyczaj wędruje nie dłużej niż godzinę lub dwie od miejsca wzrostu do stołówki, na której zostanie przygotowane do spożycia. Jeżeli minie więcej czasu jedzenie zacznie tracić swoje siły witalne. Nastąpi wówczas inercja. Jeżeli będziesz posiłkować się jedzeniem, które tworzy bezwładność w twoim ciele, stracisz całą swoją naturalną dynamikę i energię do życia. Istnieje również korelacja między jedzeniem, a ilością potrzebnego snu. Lekarze na całym świecie zalecają z reguły, aby funkcjonować w trybie, który zapewni nam minimum 8 snu w ciągu doby. Pamiętaj jednak, że gdy śpisz 8 godzin dziennie, przesypiasz jedną trzecią swojego całego życia.

Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że musimy potraktować nasze ciało jako maszynę, którą tankujemy jedzeniem. Wykorzystując analogię w postaci tankowania samochodu, zwróćmy uwagę na to, że każdy kto dba o swój sprzęt nie tankuje najtańszej benzyny podczas odwiedzin na stacji benzynowej. Oczywiście auto zapali i pojedziesz. Może jednak kaszleć podczas zapalania i mieć kłopoty z silnikiem po kilku latach z uwagi na kiepskiej jakości paliwo. Podobnie jest z ludźmi, którzy powielają kiepskie wybory żywieniowe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *