Żywność jako paliwo w systemie jogi.

Joga to system, który ma za zadanie poprawić życie na każdej możliwej płaszczyźnie. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że jednym z najważniejszych elementów będzie nauczenie się sposobów odżywiania zgodnych z pracą organizmu.

Wiemy już, że joga jest inżynierią. Jednak czego dokładnie ma dotyczyć spejalizacja inżynierii, którą zajmuje się joga? Otóż jest ona inżynierią wnętrza. Wnętrza człowieka, które zaczyna się na emocjach, myślach, a kończy na fizycznym ciele. Ciało jest niczym innym jak zaawansowaną maszyną. Skoro posiadamy tak wspaniałe urządzenie, warto byłoby opanować w pełni jego funkcję i wykorzystać ich potencjał. Tego właśnie pragnie nauczyć nas joga.

Fizyczne ciało, którym operujemy od momentu poczęcia jest tak naprawdę akumulacją żywności. Joga to system, który przywiązuje ogromną wagę do jedzenia. To jaki rodzaj żywności będziesz wprowadzał do swojego ciała ma bezpośredni wpływ na to, jakiego rodzaju ciało budujesz. Istnieją różnorodne nauki jogiczne, które mają za zadanie wskazać ludziom to, co powinni jeść, jak jeść i kiedy jeść. To właśnie rodzaj wprowadzanego do organizmu jedzenia decyduje o jakości naszego ciała. Istotne jest to, aby spożywać potrawy dostosowane do naszych upodobań. Jedni chcą być szybcy i zwinni, inni silni, a jeszcze inni pragną osiągnąć ciało dostosowane do medytacji i nauki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *