Jedz to, co jest oddalone od struktury twojego ciała

Twoje ciało jest tak naprawdę nagromadzeniem pożywienia, które zjadłeś, po tym, jak zostało przez nie przekształcone i zasymilowane. W każdym ciele istnieje pewna inteligencja, pamięć i indywidualny kod genetyczny, który określa, na co zostanie zamienione pożywienie, które spożywasz. Przykładem może być zwykłe jabłko, które w zależności od tego, kto je zje, stanie się częścią mężczyzny, kobiety lub krowy.

Po stuleciach wiary w to, że najlepszy pożywieniem jest mięso, lekarze na zachodzie powoli przechodzą na odmienny pogląd. Od pewnego czasu lekarze w Ameryce zaczęli nawet winić wołowinę za choroby serca. Coraz częściej mówi się też o tym, że spożycie dużej ilości mięsa jest przyczyną zachorowań na raka. Systemy logiczne od tysięcy lat przestrzegają ludzi przed tym, że jeżeli będą spożywali pokarm o złożonym kodzie genetycznym, ich system odpornościowy prędzej czy później się załamie. Doszliśmy do tego nie poprzez badanie milionów dolarów, ale poprzez tysiące lat obserwacji za pośrednictwem kultury joginów. Zwykłe podążanie za tym, co dzieje się w systemie naszego organizmu pozwala na uzyskanie wystarczającej ilości odpowiedzi. Kiedy poświęcisz wystarczająco dużo uwagi, aby zaobserwować to, w jaki sposób twój organizm reaguje na to, co zjadasz, będziesz wówczas wiedział, co powinieneś jeść, a czego nie. Ludzie nie posiadają tej wiedzy, ponieważ biorą do siebie jakiekolwiek informacje z internetu, telewizji lub od znajomych, zamiast wypracować swoją świadomość życia. Pamiętajmy więc o tym, aby nie robić z jedzenia jakiegoś rodzaju religii. Jeżeli chodzi o sam fakt przetrwania, moglibyśmy jeść cokolwiek, co jest tylko dostępne pod ręką. Jednak kiedy przetrwanie nie jest naszym priorytetem, kiedy istnieje swobodny wybór wśród pokarmów, powinniśmy jeść rozsądnie. Jeżeli możesz wybrać to, co jesz, powinieneś sięgać tylko po to, co jest najlepsze dla twojego własnego systemu.

Idealne paliwo dla twojego ciała sprawi, że poczujesz się zwinny, szybki i będziesz o wiele sprawniej myślał. Możesz eksperymentować i sprawdzać, w jaki sposób różne rodzaje pożywienia wpłyną na twoje samopoczucie. Jednego dnia zjedz surowe warzywa, innego dnia po prostu owoce. Jeszcze innego ugotuj warzywa i zjedz je w połączeniu z rybami. Zjedz też mięso. Wypróbuj wszystko. Dowiesz się wówczas, który rodzaj pokarmu pozwoli twojemu systemowi osiągnąć maksymalny poziom energii i czujności. Jeżeli zaczniesz podążać za tym, co podpowiada ci twój organizm, z całą pewnością zachowasz swoje zdrowie.

Nawet kiedy odżywiamy się zdrowo, w niektóre dni warto całkowicie powstrzymać się od spożywania pokarmu. Zwłaszcza jeżeli ktoś z nas je zbyt dużo, warto, aby dodał do swoich praktyk dietetycznych posty okresowe. W kulturze joginów od setek lat ludzie mieli świadomość dotyczącą tego, że raz na jakiś czas warto pozwolić organizmowi wykorzystać paliwo, które zebrało z pożywienia wykorzystywanego dotychczas. W ten sposób podnosimy swój poziom energii i sprawiamy, że ciało automatycznie zaczyna oczyszczać się z toksyn, które nagromadziło.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *